Konference EuroCC sjednotila kompetence pro silnější Evropu

Mezinárodní vědecká a akademická konference v oblasti vysoce výkonného počítání (HPC) pod záštitou projektů EuroCC a CASTIEL proběhla ve dnech 6. až 9. září v Bečići v Černé Hoře. Konference byla realizována v rámci projektu EuroCC – Národní centra kompetence (NCK), jež jsou budována v rámci společného podniku EuroHPC, zaměřeného na HPC systémy.

ISC High Performance 2022 předčilo všechna očekávání

Konference ISC High Performance je považována za nejstarší světovou a nejvýznamnější evropskou událost týkající se vysoce výkonného počítání (HPC), strojového učení a datových analýz. Po dvou letech v režimu online, nabídla konference příležitost k opětovnému setkání vědců, superpočítačových center, firem a nadšenců do HPC.

I letos jsme zazářili na veletrhu Kariéra+

Patnáctý ročník Kariéry+ proběhl 5. dubna 2022 v kampusu VŠB-TUO za velkého zájmu účastníků. I IT4Innovations lákalo přítomné do svých řad. V rámci veletrhu však také informovalo o aktivitách národního superpočítačového centra a Národního centra kompetence pro HPC v České republice.

České národní centrum kompetence pro HPC na konferenci SC21

Pandemie Covidu-19 byla primárním důvodem, proč drtivá většina konferencí v tomto roce proběhla virtuálně. Největší letošní akce v oblasti vysoce-výkonného počítání (HPC) – Supercomputing Conference 2021 – však poskytla příležitost k opětovnému setkání vědců, zástupců superpočítačových center, firem a nadšenců HPC.

IT4I a české NCK ovládly veletrh Kariéra+

V říjnu jsme v rámci veletrhu Kariéra+ představili studentům a čerstvým absolventům možnosti zaměstnání či stáží v IT4Innovations. Veletrh se uskutečnil za velkého zájmu účastníků v aule VŠB-TUO a prezentovalo se na něm více než 60 vystavovatelů. IT4Innovations lákalo do svých řad přítomné studenty a absolventy a informovalo o aktivitách Národního centra kompetence pro HPC v České republice.

LUMI Roadshow

Online akci LUMI Roadshow, jež proběhla ve středu  17. února, absolvovalo 50 účastníků. Branislav Jansík z oddělení superpočítačových služeb představil superpočítač LUMI a možnosti pilotního využívání jeho výpočetních zdrojů. Tomáš Karásek následně seznámil účastníky s Národním centrem kompetence pro HPC.