IT4Innovations podporuje vědeckou komunitu a své uživatele pořádáním vysoce kvalitních kurzů, tutoriálů, workshopů a dalších vzdělávacích akcí. Hlavním cílem těchto aktivit je všestranně zvyšovat kompetence uživatelů pro efektivní využívání jedinečné výpočetní infrastruktury IT4Innovations. V širším slova smyslu usiluje IT4Innovations také o zvyšování povědomí a úrovně znalostí v oblasti HPC v celonárodním měřítku, a to pro zájemce nejen z akademické, ale i z komerční sféry.

Tematicky se kurzy nabízené IT4Innovations zaměřují na počítačové systémy a architektury, programovací techniky a nástroje a paralelní knihovny a aplikace. V roce 2017 jsme se rovněž stali oficiálním školícím centrem evropské výzkumné infrastruktury PRACE, tzv. PRACE Training Center a jeden ze školitelů se stal ambasadorem NVIDIA Deep Learning Institute pro univerzity.

Vzdělávací akce organizuje IT4Innovations převážně jako prezenční jednodenní či dvoudenní kurzy, v poslední době pouze online. Účast na kurzech je bezplatná a je třeba se na ně registrovat na stránkách kurzů,  kde také najdete podrobnější informace. Kapacita kurzů bývá omezena, účastníci jsou přijímáni v pořadí registrace. 

V případě dotazů k vzdělávacím aktivitám IT4Innovations nás kontaktujte e-mailem na training@it4i.cz.

Aktuality

  • V návaznosti na kurz Python and scikit-learn for HPC, který se konal v IT4Innovations 25. 2. 2021, a věnoval se mimo jiné softwaru Dask, oznamujeme, že tento software byl zprovozněn v infrastruktuře IT4I. Více informací naleznete v dokumentaci IT4I.

Momentálně připravujeme tyto kurzy

Quantum Computing Workshop
9. prosince 2021 / 9:00 až 12:00 / online

Jazyk: angličtina
Registrace a více informací ZDE nebo na training@it4i.cz
EuroCC kurzy

Přehled aktuálně vypsaných kurzů v rámci projektu EuroCC naleznete ZDE.


Přehled již uskutečněných kurzů

 

Pro více informací sledujte náš web, nebo se přihlaste k odběru novinek z IT4Innovations.

Přihlášení k odběru novinek z IT4Innovations

Vaše osobní údaje budou zpracovány podle Podmínek zpracování osobních údajů.