Pandemie Covidu-19 byla primárním důvodem, proč drtivá většina konferencí v tomto roce proběhla virtuálně. Největší letošní akce v oblasti vysoce-výkonného počítání (HPC) – Supercomputing Conference 2021 – však poskytla příležitost k opětovnému setkání vědců, zástupců superpočítačových center, firem a nadšenců HPC.

Supercomputing Conference, která je zaměřena na vysoce výkonné počítání, sítě, úložiště a analýzy, se konala ve dnech 14. až 19. listopadu v hybridním režimu. Mezinárodní konference přivítala v americkém St. Louis více než 3 200 účastníků a ti, kteří nemohli cestovat, si konferenci užili virtuálně. České Národní centrum kompetence pro HPC, které vzniklo pod záštitou projektu EuroCC, bylo mezi vystavovateli této superpočítačové akce a propagovalo svou činnost prostřednictvím stánku Národního superpočítačového centra IT4Innovations.

Návštěvníci konference měli možnost získat informace o Národním centru kompetence pro HPC v České republice, zhlédnout video o projektu EuroCC, prohlédnout si náš nový leták a získat propagační předměty s logem projektu EuroCC. Mnoho účastníků se zapojilo do naší soutěže, která odměnila šest šťastných výherců skvělými cenami. Naše aktivity na veletrhu SC21 napomohly šíření informací o činnosti projektu EuroCC, zvýšily odběr našeho newsletteru a přilákaly více sledujících na našich sociálních sítích.

Letošní konference se zúčastnilo více než 6 550 odborníků na vysoce-výkonné počítání. Doufáme, že s mnohými z nich se setkáme i na Supercomputing Conference 2022, která se bude konat v americkém Dallasu od 13. do 18. listopadu 2022.