Laboratoř vizualizace je vybavena následujícími softwarovými nástroji:

Blender with Eevee (OpenGL) renderer

Blender je bezplatný open source nástroj pro tvorbu 3D. Podporuje celou 3D pipeline - modelování, rigging, animaci, simulaci, rendering, kompozici a sledování pohybu, střih videa a 2D animaci.

Viewport programu Blender (Eevee, Workbench) podporuje OpenGL Quad Buffer, a je tedy vhodný pro stereo 3D zobrazení.

Blender with CyclesPhi (path-tracing) renderer

Renderování v Blenderu v Cycles módu nepodporuje OpenGL Quad Buffer. Naši verzi CyclesPhi rendereru jsme rozšířili o podporu vzdáleného vykreslování a OpenGL Quad Buffer pro stereo 3D zobrazení.

Paraview

ParaView je multiplatformní aplikace pro analýzu a vizualizaci dat s otevřeným zdrojovým kódem. Uživatelé ParaView mohou rychle vytvářet vizualizace pro analýzu svých dat pomocí kvalitativních a kvantitativních technik.

ParaView podporuje OpenGL Quad Buffer pro stereo 3D zobrazení.

sView

sView je univerzální open source prohlížeč/přehrávač, který podporuje mnoho typů souborů včetně obrázků, videa a zvuku. Byl navržen pro 3D stereoskopická zobrazovací zařízení.

sView podporuje OpenGL Quad Buffer pro stereoskopické 3D zobrazení.

COVISE, COVER

COVISE je open source software určený pro kolaborativní 3D vizualizace výsledků vědeckých simulací. Jedná se o vysoce paralelní a rozšiřitelné softwarové prostředí, které umožnuje integraci nové funkcionality vizualizačních funkcí.

COVISE s rendererem OpenCOVER podporuje OpenGL Quad Buffer pro stereo 3D zobrazení.

Ansys EnSight

Ansys EnSight je uživatelsky přívětivý nástroj pro vizualizaci inženýrských dat. Je schopný zpracovat a zobrazit velké simulace různých fyzikálních modelů a inženýrských disciplín.

Ansys EnSight podporuje OpenGL Quad Buffer pro stereo 3D zobrazení.

moreViz

Software moreViz VR bridge je obecný nástroj schopný zobrazit obsah jakékoliv grafické aplikace používající OpenGL k zobrazení 3D modelů na 3D stereoskopické projekční ploše nebo ve VR headsetu.

Při použití tohoto nástroje není nutné, aby zvolená OpenGL aplikace měla nativní podporu pro stereoskopické nebo VR zobrazení.

moreViz VR podporuje OpenGL Quad Buffer pro stereo 3D zobrazení.

Meshlab

Meshlab je open source systém pro zpracování a úpravu 3D trojúhelníkových sítí. Poskytuje sadu nástrojů pro úpravu, čištění, opravu, kontrolu, vykreslování, texturování a konverzi sítí. Nabízí funkce pro zpracování surových dat vytvořených 3D digitalizačními nástroji/zařízeními a pro přípravu modelů pro 3D tisk.

Meshlab přes moreViz podporuje OpenGL Quad Buffer pro stereo 3D zobrazení.

3D Slicer

3D Slicer je bezplatný, multiplatformní open source softwarový balík, který je široce využíván lékařskou a biomedicínskou komunitou pro analýzu a vizualizaci obrazových dat.  

StereoViewing modul podporuje OpenGL Quad Buffer (CrysalEyes) pro stereo 3D zobrazení.

VMD

VMD je open source vizualizační program pro zobrazení, animaci a analýzu velkých biomolekulárních systémů pomocí trojrozměrné grafiky s vestavěnou podporou skriptování.

VMD podporuje OpenGL Quad Buffer pro stereo 3D zobrazení.

OVITO

OVITO je software pro vizualizaci a analýzu vědeckých dat pro molekulární a jiné částicové simulační modely, které se obvykle používají ve výpočetní materiálové vědě, fyzice nebo chemii.