Umělá inteligence je v současnosti jedním z nejdiskutovanějších témat. Jsme proto rádi, že naše pozvání přijali odborníci z předních evropských výzkumných institucí, kteří přednesou příspěvky o umělé inteligenci a simulacích v inženýrství. Naším cílem je spojit mezinárodní odborníky v oblasti AI a numerických simulací s dalšími profesionály, aby mohli identifikovat společné zájmy a diskutovat o možné spolupráci.

 


ANOTACE

Technologie založené na umělé inteligenci (AI) stále více pronikají do různých oborů vědy a průmyslu. Jsou ideálním nástrojem pro automatizaci nebo předvídání procesů, analýzu obrovského množství dat nebo uvažování na základě dosavadních znalostí. Mnohé z těchto technologií již pronikly do každodenního života lidí a podporují je v efektivní práci v jinak nudných nebo neřešitelných problémech. Trénování metod umělé inteligence je silně propojeno s výpočetním výkonem, přičemž mnohé z nich již vyžadují infrastruktury pro vysoce výkonné počítání (HPC) pro zpracování obrovského množství trénovacích dat.

Národní centra kompetence (NCK) založená pod záštitou projektu EuroCC propojují své znalosti v oblasti AI a HPC a poskytují je svým národním vědeckým a průmyslovým komunitám. Tím urychlují přenos znalostí a posilují evropskou hospodářskou a vědeckou konkurenceschopnost. Naopak evropské Centrum excelence pro exascalové výpočty "Research on AI- and Simulation-Based Engineering at Exascale" (CoE RAISE) provádí špičkový výzkum spojující AI a HPC architektury nové generace. Tento vývoj probíhá společně s ukázkovými a výpočetně náročnými aplikacemi. Oba projekty mají potenciál vzájemně rozšířit své možnosti v oblasti propojení špičkového výzkumu v oblasti AI a HPC a aplikace nových a škálovatelných metod v dalších vědeckých disciplínách a průmyslových odvětvích.

Na tomto workshopu se setkají odborníci z NCK České republiky, Německa, Islandu a Kypru s odborníky z CoE RAISE, aby nejenom identifikovali společné vědecké zájmy, ale zejména, aby diskutovali o perspektivní komplexní spolupráci zahrnující výzkum, národní HPC huby a koncové uživatele z oblasti vědy a průmyslu.

PROGRAM

08:30 – 09:00

Registrace

09:00 – 11:00

Sekce 1: Přivítání a představení projektů a NCK

11:20 – 13:00

Sekce 2: AI and HPC-cross-methods at exascale

14:00 – 16:00

Paralelní sekce 3.1: Compute-driven use cases (CFD and AI)

14:00 – 15:40

Paralelní sekce 3.2: Data-driven use cases

16:20 – 17:20

Paralelní sekce 4.1: NCC-specific
activities 1

16:20 – 17:20

Paralelní sekce 4.2: NCC-specific activities 2

17:20 – 17:30

Shrnutí a rozloučení

17:30 – 19:30

Společenská akce

Workshop proběhne v anglickém jazyce. Podrobný program a obsah přednášek naleznete zde.

Abychom vám dali příležitost následně diskutovat o zmíněných tématech a podpořili potenciální spolupráci, připravili jsme pro vás společenskou akci, která umožní účastníkům setkat se s pozvanými odborníky. Informujte nás, prosím, prostřednictvím registračního formuláře, zda chcete této příležitosti využít.