Laboratoř virtuální realizy je vybavena následujícími softwarovými nástroji:

Blender + Eevee renderer

Blender je bezplatný open source balíček pro tvorbu 3D. Podporuje celou 3D pipeline - modelování, rigging, animaci, simulaci, rendering, kompozici a sledování pohybu, střih videa a 2D animaci.

Viewport programu Blender (Eevee, Workbench) podporuje OpenXR pro práci s VR headsety.

Blender + CyclesPhi renderer

Zobrazovací okno programu Blender s renderem Cycles nepodporuje OpenXR ani OpenVR. Naše upravená verze CyclesPhi je rozšířena o podporu vzdáleného vykreslování a podporu OpenVR pro VR headsety.

3D Slicer

3D Slicer je bezplatný, multiplatformní open source softwarový balík, který je široce využíván lékařskou a biomedicínskou komunitou pro analýzu a vizualizaci obrazových dat.  

Rozšíření SlicerVR umožňuje uživateli interakci s 3D scénou pomocí virtuální reality. Rozšíření funguje se všemi náhlavními soupravami kompatibilními s OpenVR.

Ansys EnSight

Ansys EnSight je uživatelsky přívětivý nástroj pro vizualizaci dat. Poradí si s velkými soubory nasimulovaných dat ze všech fyzikálních a technických oborů.

Ansys EnSight podporuje OpenGL Quad Buffer pro stereo 3D zobrazení.

moreViz VR bridge

Software moreViz VR bridge je obecný nástroj schopný zobrazit obsah jakékoliv grafické aplikace používající OpenGL k zobrazení 3D modelů na 3D stereoskopické projekční ploše nebo ve VR headsetu.

Při použití tohoto nástroje není nutné, aby zvolená OpenGL aplikace měla nativní podporu pro stereoskopické nebo VR zobrazení.