V rámci miniprojektu SPLWAN-LT složeného z konsorcia dvou partnerů (univerzity a průmyslové společnosti) byla přenesena znalost technologie infrastruktury IoT s nízkou spotřebou WAN (LPWAN) s inovativním přístupem k detekci vybraných bezpečnostních incidentů.

Příjemcem byla  litevská společnosti Inotecha, Ltd. Projekt byl podpořen TETRAMAXem během šesti měsíců dlouhého období 07-12/2020. Úroveň připravenosti přenesené technologie je identifikována jako TRL 6 a dokumentuje ji úspěšné předvedení implementované infrastruktury v příslušném prostředí. Infrastruktura je rozdělena na rádiovou část a jádro. Testbed byl realizován v Klaipedě, městě na pobřeží Baltského moře, a inftrastruktura svým signálem pokrývá území přístavu a severní části města. Průmyslový partner Inotecha, Ltd. byl schopen zvládnout všechny technické aspekty přenášené technologie a zajistit následný vývoj směřující k novým obchodním příležitostem.

TETRAMAX, Technology Transfer via Multinational Application Experiments.

The TETRAMAX project has received funding from the European Union’s Horizon 2020 research and innovation programme under grant agreement number 761349.