Přijďte se seznámit s IT4Innovations národním superpočítačovým centrem na Mezinárodní konferenci pro vysoce výkonné výpočty, sítě, úložiště a analýzy (SC23), která proběhne od 12. do 17. listopadu 2023 v Denveru, USA. Konference SC představuje již 35 let největší světové setkání odborníků z oboru superpočítačových technologií.

Supercomputing Conference (SC) je jedinečnou příležitostí, kde se setkávají tisíce vědců, inženýrů, výzkumníků, školitelů, programátorů a vývojářů. Letošní, již 35. ročník SC, s tématem „I am HPC“, se uskuteční od 12. do 17. listopadu v coloradském Denveru. Tato konference je místem, kde se superpočítačová komunita z celého světa setkává a sdílí své nápady, přínosy a pokroky v oblastech využívajících superpočítačové technologie. S radostí oznamujeme, že IT4Innovations se této události účastní také. IT4Innovations tvoří strategickou výzkumnou infrastrukturu České republiky e-INFRA CZ společně s e-infrastrukturami CESNET a CERIT-SC. Konference SC nám umožňuje prezentovat naše výzkumné aktivity, nejvýkonnější české superpočítače a mezinárodní projekty, na kterých pracujeme, odborníkům z celého světa. 

Jednou z nejoblíbenějších a hojně navštěvovaných částí konference je její výstava, která letos hostí více než 400 vystavovatelů. IT4Innovations najdete na stánku číslo 218. Mapu všech vystavovatelů naleznete zde.

Přijďte na stánek 218 a seznamte se s IT4Innovations:

  • Provozujeme nejvýkonnější superpočítače v České republice, které poskytujeme českým i zahraničním výzkumným týmům z akademické sféry i soukromého sektoru pro zvýšení konkurenceschopnosti a inovativnosti české vědy a průmyslu.
  • Stěžejními tématy výzkumu IT4Innovations jsou zpracování a analýza rozsáhlých dat, strojové učení, kvantové počítání, vývoj paralelních škálovatelných algoritmů, řešení náročných inženýrských úloh, pokročilá vizualizace, virtuální realita, modelování pro nanotechnologie a vývoj nových materiálů.

Pro návštěvníky našeho stánku 218 máme připravené speciální bonusy! Zapojit se můžete do tomboly s hodnotnými cenami projektů EXA4MIND a SPACE, jako jsou powerbanky a externí pevné disky. Přijďte nás navštívit a zjistěte, jak tyto ceny můžete získat.

Letos jsme znovu zapojeni i do Student Scavenger Hunt. Hráči, nezapomeňte se zastavit k nám na stánek 218. Letos se soutěží o sluchátka JBL Wave Beam.

IT4Innovations v programu SC23:

  • Projekt SCALABLE a poster „SCALABLE – Lattice Boltzmann Leaps to Exascale“ bude prezentovat Radim Vavřík, Lubomír Říha a Ondřej Vysocký z Laboratoře pro výzkum infrastruktury. Setkáte se s nimi v úterý 14. listopadu od 17:15 do 19:00 na posterové recepci v DEF Concourse (posterový panel 111).
  • Přípravě osvětových aktivit v oblasti HPC, nejen pro novou generaci profesionálů, se bude věnovat Karina Pešatová, společně se zástupci z Edinburgh Parallel Computing Centre, Massachusetts Institute of Technology, University of Southern California a Pawsey, v rámci sekce Birds of Feather (BoF) „Designing HPC Outreach Activities“. BoF se koná v úterý 14. listopadu od 12:15 do 13:15 v místnosti 710. 

 

Těšíme se na setkání s vámi na konferenci SC23!

SC23
 
35.
ročník
 
11 000+ 
návštěvníků
 
400+ 
vystavovatelů