IT4Innovations primárně poskytuje v rámci veřejných grantových soutěží výpočetní čas výzkumníkům a akademickým pracovníkům z výzkumných organizací se sídlem v České republice. Několik vybraných projektů z oblasti inženýrství, informatika, vědy o Zemi a o životě apod. najdete zde

Nově si můžete na našich webových stránkách přečíst i rozhovory s dlouholetými uživateli výpočetních zdrojů IT4Innovations.   

Michael Komm z Ústavu fyziky plazmatu Akademie věd ČR

První a jediný superpočítač, který jsem kdy navštívil, byl právě IT4Innovations v Ostravě při příležitosti jeho uvedení do provozu. Budova a vybavení superpočítačového sálu ve mne zanechaly velmi pozitivní dojem. Prohlídka sálu v atmosféře se sníženým obsahem kyslíku byl i trochu adrenalin.

Rozhovor →

Štěpán Sklenák z Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského Akademie věd ČR

Používat jsem začal až superpočítače v IT4Innovations v Ostravě, nicméně v roce 1999 jsem viděl vystavený vyřazený CRAY superpočítač na konferenci v Boulder, CO v USA, společně s výstavou o zakladateli firmy Cray – panu Seymour Cray.

Rozhovor →

 

Jiří Klimeš z Univerzity Karlovy

Na strojích v IT4Innovations (IT4I) pracuji téměř od jejich začátku, první žádost o výpočetní čas jsem podával v roce 2015, kdy byl spuštěn superpočítač Salomon. Velká část našeho výzkumu potřebuje náročné výpočty a bez existence IT4I by byla situace pro mne po návratu ze zahraničí o mnoho složitější.

Rozhovor →

Martin Friák z Ústavu fyziky materiálů Akademie věd ČR

V naší práci nám nesmírně pomáhá hlavně Karolina a Barbora, ale jak jsme věrnými a spokojenými uživateli IT4Innovations již celá dlouhá léta, počítali jsme i na Anselmovi a Salomonovi, když byly tyto stroje ještě v provozu.

Rozhovor →