IT4Innovations národní superpočítačové centrum poskytuje českým i zahraničním výzkumným týmům z akademické sféry i průmyslu nejmodernější technologie a služby v oblasti vysoce výkonných výpočtů, numerických simulací, datových analýz a umělé inteligence. V současné době provozujeme čtyři superpočítače: Anselm, Salomon, Barbora a specializovaný systém DGX-2 pro výpočty v oblasti umělé inteligence. IT4Innovations je také výzkumným centrem se silnými mezinárodními vazbami. Více na www.it4i.cz. Do Laboratoře pro big data analýzy hledáme zaměstnance na pozici:

SENIOR RESEARCHER

Náplň pracovní činnosti:

  • distribuce kvantového klíče, kvantové sítě, kvantová kryptografie, QKD simulace, kvantová komunikace, SDN a správa klíčů,
  • koordinace a řízení výzkumné skupiny,
  • publikování dosažených výsledků ve vysoko hodnocených časopisech a konferencích,
  • příprava projektu průmyslového nebo smluvního výzkumu.

Požadavky:

  • univerzitní vzdělání v přírodních a technických vědách, min. titul Ph.D. nebo CSc.,
  • zkušenosti s publikováním ve vysoko hodnocených časopisech
  • zkušenosti s vedením výzkumných aktivit,
  • zkušenosti s mezinárodními vědeckými projekty (člen týmu nebo hlavní řešitel),
  • excelentní znalosti v oblasti kvantové kryptografie,
  • vysoký stupeň samostatnosti,
  • schopnost týmové spolupráce,
  • flexibilita, ochota vycestovat za účelem prezentace výsledků do zahraničí,
  • aktivní znalost anglického jazyka, min. B2.

Nabízíme:

  • mzdové ohodnocení dle zkušeností kandidáta,
  • hlavní pracovní poměr,
  • příležitost spolupracovat na implementaci zajímavých výzkumných projektů,
  • flexibilní pracovní doba,
  • závodní stravování,
  • 6 týdnů dovolené,
  • moderní pracovní prostředí.

Termín nástupu:

  • nejdříve 1. 2. 2021

Typ práce:

  • pracovní úvazek 0,5,
  • pracovní poměr na dobu určitou.

Přihlášky doložené životopisem a motivačním dopisem zasílejte do 24. 1. 2021 na emailovou adresu petra.brozova@vsb.cz. Do předmětu zprávy uvádějte prosím "VŘ na pozici Senior Researcher pro Laboratoř pro big data analýzy".