Research assistant

IT4Innovations národní superpočítačové centrum poskytuje českým i zahraničním výzkumným týmům z akademické sféry i průmyslu nejmodernější technologie a služby v oblasti vysoce výkonných výpočtů, numerických simulací, datových analýz a umělé inteligence. V současné době provozujeme čtyři superpočítače: Anselm, Salomon, Barbora a specializovaný systém DGX-2 pro výpočty v oblasti umělé inteligence. IT4Innovations je také výzkumným centrem se silnými mezinárodními vazbami. Více na www.it4i.cz.  Do Laboratoře pro výzkum infrastruktury hledáme zaměstnance na pozici:

Náplň pracovní činnosti:

  • práce v týmu zabývajícím se vizualizací vědeckých dat z HPC simulací, paralelním renderingem, paralelním zpracováním obrazu a dat a zpracováním medicínských dat,
  • profilování a optimalizace algoritmů,
  • zapojení do národních i mezinárodních výzkumných a průmyslových projektů,
  • spolupráce na VaV výstupech.

Očekáváme:

  • vysokoškolské vzdělání v oblasti informačních technologií, min. požadovaný stupeň Bc.,
  • zkušenosti s Linuxovými operačními systémy,
  • zkušenosti s vývojem aplikací v C/C++, Python,
  • základní (lépe pokročilá) znalost vývoje paralelních algoritmů (MPI, vlákna, asynchronní programování, OpenMP, apod.),
  • ochota dále se vzdělávat,
  • aktivní znalost anglického jazyka.

Nabízíme:

  • mzdové ohodnocení dle zkušeností kandidáta,
  • hlavní pracovní poměr,
  • zajímavou práci v mladém kolektivu,
  • možnost zapojit se do realizace výzkumných projektů,
  • možnost dalšího vzdělávání skrze účast na mezinárodních konferencích, workshopech a stážích,
  • 6 týdnů dovolené,
  • pružná pracovní doba,
  • možnost závodního stravování,
  • moderní pracovní prostředí.

Termín nástupu:

  • dle dohody

Typ práce:

  • plný / částečný pracovní úvazek,
  • pracovní poměr na dobu určitou.

Přihlášky doložené motivačním dopisem a životopisem zasílejte do 15. 10. 2020 na emailovou adresu petra.brozova@vsb.cz, do předmětu emailové zprávy uvádějte prosím „VŘ na pozici Research assistant pro Laboratoř pro výzkum infrastruktury“.