Salomon

Vstupte 27. září od 17,00 do 22,00 hod. do superpočítačového centra a užijte si pořádnou porci zábavně-vzdělávacích programů, které jsme připravili pro děti i dospělé. Na své si přijde úplně každý! A co na vás čeká? Procházky zákulisím superpočítačového centra Podívejte se do míst, kam se běžně málokdo dostane a dozvíte se, co vše je potřeba k provozování superpočítačů. Výpravy do útrob superpočítačového centra budou probíhat v časech 17:00, 18:00 a 19:00 a jsou z kapacitních důvodů přístupné pouze omezenému počtu osob. Prohlídky doporučujeme dospělým a dětem od 7 let. Registrace byla uzavřena z důvodu naplnění kapacity! Pokud jste se registrovali a nemůžete se zúčastnit, ozvěte se nám na e-mail pr@it4i.cz, abychom mohli umožnit prohlídku dalším zájemcům. Na prohlídku se dostavte 15 minut předem. Počítejte s možným zdržením u vstupu do budovy. Pokud se registrovaný účastník nedostaví na prohlídku včas, bude účast umožněna neregistrovaným zájemcům, kteří budou přítomni. Volná místa, v tomto případě, negarantujeme. Záchranná mise PERMONÍK Superpočítač Permoník byl napaden. Zlý padouch mu krade veškerou energii, bez které nemůže fungovat. Nauč se mluvit jeho jazykem a zachraň Permoníka před zkázou. Staň se naším superhrdinou! V rámci záchranné mise se děti dozví ledacos o superpočítačích a jako bonus si odnesou tajnou substanci, kterou si sami připraví. Zajímavé přednášky

 • 17:30-18:00 Chytré využití superpočítačů ve městech aneb Smart City jako koncept… Uvedeme oblasti, které jsou spojené s konceptem Smart City. Představíme aplikace pro současná města v oblasti dopravy a svozu odpadu. A vysvětlíme, jak superpočítače pomáhají chytrým městům.
 • 18:30-19:00 Lze s výhodou propojit vizualizace a simulace?
  Chcete se dozvědět, jak náročná je vizualizace celovečerních animovaných filmů? Chcete vědět, jak se liší vizualizace fyzikálních procesů v těchto filmech od skutečných inženýrských simulací? A lze tyto světy propojit?
  Pokud vás zajímá, jak se k vizualizacím a simulacím využívají dnešní nejvýkonnější superpočítače, je tato přednáška určena právě vám.
 • 19:30-20:30 Vše, co jste chtěli vědět o superpočítačích a nevěděli, koho se zeptat
  Přijďte si poslechnout, co je superpočítačové centrum, k čemu slouží, čemu pomáhá a jaké projekty se v něm řeší.
  To vše a mnohem více přímo z úst ředitele IT4Innovations, který zodpoví vše, na co jste se kdy o superpočítačích chtěli zeptat!
 • 20:30-21:00 Modelování pro nanotechnologie k aplikacím budoucnosti šetrným k planetě
  Představíme vám výzkumné směry laboratoře nanotechnologií, týkající se rozvoje materiálů a struktur pro solární články s vysokou účinností a nízkou cenou, technologií získávání vodíku a jednoduchých uhlovodíků, návrhu nových typů polovodičových laserů a struktur s nízkou spotřebou energie a návrhu optických prvků a soustav s využitím difraktivní optiky pro úsporu materiálu.

A mnohem více…

 • V našem showroomu na vlastní oči spatříte naše superpočítače, ale můžete se zeptat na cokoliv vás o nich zajímá.
 • Zahrajte si Fotbal robotů.
 • Pronikněte do tajů animovaných filmů, které by se bez matematiky neobešly.
 • Všichni jsme matematici: Počítáme, rozhodujeme se, vymýšlíme důkazy, řešíme různé situace, někdy až hlavolamy. Přichystali jsme matematické hry pro malé i velké (nejen) matematiky!

Neváhejte a přijďte k nám se svou rodinou, přáteli i dětmi. Vstup na akci je zdarma. Těšíme se na vás!
Tým IT4Innovations

Přednostní možnost využití výpočetních zdrojů IT4Innovations v souvislosti s COVID-19
Vážení uživatelé výpočetních zdrojů IT4Innovations, ve světle událostí, které se dějí kolem nás a týkají […]
Tisková zpráva: České superpočítače jsou připraveny na boj s koronavirem
České superpočítače jsou připraveny na boj s koronavirem
21. výzva PRACE Project Access
Žádosti o přidělení výpočetního času na systémech Tier-0 v rámci grantové soutěže PRACE Project Access […]
IT4Innovations Newsletter Q4/2019
IT4Innovations Newsletter Q4/2019
Tisková zpráva: Vzniká Digitální inovační hub Ostrava
Vzniká Digitální inovační hub Ostrava
Všechny aktuality